Przejdź do treści

Regały magazynowe paletowe

Regały magazynowe paletowe

Nasza firma już od 1992 roku zajmuje się dystrybucją i montażem wysokojakościowych i innowacyjnych regałów paletowych przeznaczonych do składowania towarów. Oferujemy Państwu nowoczesne rozwiązania technologiczne i szeroką bazę rozmaitych konstrukcji opracowanych przez wykwalifikowanych inżynierów, dlatego zachęcamy do współpracy. Gwarantujemy najwyższą jakość ich wykonania, indywidualne podejście do każdego klienta, profesjonalne doradztwo i sprawność realizacji zleceń.

Szeroka oferta funkcjonalnych regałów paletowych

W naszym asortymencie można znaleźć m.in.:

  • standardowe i powszechnie wykorzystywane regały paletowe rzędowe wyróżniające się prostotą formy i wysoką funkcjonalnością. Są bardzo wygodne w obsłudze i sprawdzą się wręcz idealnie, jeśli zależy Państwu na bezpośrednim i nieograniczonym dostępie do magazynowanych towarów,
  • system regału paletowego obejmujący modele double deep, umożliwiające przechowywanie ładunków na dwóch poziomach głębokości. Rozwiązanie to cieszy się popularnością w przedsiębiorstwach, w których szczególną rolę odgrywa efektywne wykorzystanie dostępnego miejsca,
  • modele piętrowe wyposażone w praktyczne podesty i platformy ułatwiające przemieszczanie się – doskonale nadają się do tych miejsc, gdzie towary należy ściągać z półek ręcznie,
  • regały z wąskim korytarzem bocznym.

Jeżeli zależy Państwu na tym, aby oszczędzić miejsce i maksymalnie zminimalizować koszty magazynowania, a jednocześnie utrzymać wysoki poziom funkcjonalności przestrzeni magazynowych, warto zwrócić uwagę na regały paletowe przepływowe wykorzystujące siłę grawitacji. Do ich obsługi potrzeba zaledwie dwóch korytarzy – załadowczego i wyładowczego – dzięki czemu można stworzyć optymalny system składowania towarów. Dzięki specjalnie ustawionym rolkom produkty na paletach automatycznie przesuwają się w kierunku wyjścia, pozostawiając wolne miejsce do załadunku. Asortyment uzupełniają także innowacyjne systemy napędzane elektrycznie i bazujące na najnowszych technologiach, takich jak na przykład zdalnie sterowane platformy satelitarne czy mobilne.

Nowoczesne regały paletowe – optymalizacja procesu składowania towarów

Dzięki szerokiej ofercie i rozbudowanej bazie rozmaitych konstrukcji będą Państwo w stanie wybrać warianty konstrukcji najlepiej wpisujące się w specyfikę danej przestrzeni magazynowych czy charakterystykę przechowywanych produktów. Zróżnicowanie asortymentu pod względem projektowym i technologicznym, a także szeroka oferta rozmiarów uwzględniająca parametry wykorzystywanych na rynku palet przesądza o wysokiej funkcjonalności i niezawodności proponowanych rozwiązań.

W związku z tym zachęcamy do zapoznania się ze zgromadzonymi w tej kategorii systemami pozwalającymi na zoptymalizowanie procesów magazynowania i sprawnego zarządzania przechowywanymi rzeczami. Dostępne regały paletowe pozwalają na znaczące skrócenie procesu obsługi towarów, ograniczenie kosztów prowadzenia działalności, podwyższenie wydajności pracy i maksymalnie efektywne wykorzystanie dostępnego miejsca magazynowego.

Rzędowe

 
Regały magazynowe paletowe rzędowe | NFK - Wózki widłowe
 

W poszukiwaniu maksymalnie wydajnych i praktycznych rozwiązań magazynowych wato zdecydować się na rzędowe regały paletowe. To nowoczesne artykuły, które pozwalają na wszechstronne i efektywne zarządzanie przechowywanymi produktami, materiałami i innego rodzaju przedmiotami.

Double - Deep

 
Regały magazynowe paletowe rzędowe | NFK - Wózki widłowe
 

Gdy pojawia się potrzeba zastosowania głębokich przestrzeni do składowania rozmaitych obiektów, konstrukcje typu Double-Deep nadają się do tego celu znakomicie. Warto w nie zainwestować m.in. z uwagi na oszczędność miejsca.

Wjezdne - Drive-In

 
Regały magazynowe paletowe rzędowe | NFK - Wózki widłowe
 

Ten rodzaj polecamy w szczególności do zakładów, w których składuje się przedmioty o podobnych gabarytach. Regały wjezdne – drive-in cieszą się popularnością wśród przedsiębiorstw zajmujących się sprzedażą, gromadzeniem i produkcją jednorodnych towarów.

Z wąskim korytarzem
bocznym - VNA

 
Regały magazynowe paletowe rzędowe | NFK - Wózki widłowe
 

Na oferowane przez naszą firmę konstrukcje z wąskim korytarzem bocznym – VNA najczęściej decydują się podmioty pracujące w trybie ciągłym, całodobowym. Zapewniają one maksymalną efektywność wykorzystania przestrzeni nawet w niewielkich magazynach.

Przepływowe paletowe - Pallet-Flow

 
Regały magazynowe paletowe rzędowe | NFK - Wózki widłowe
 

W obiektach, w których działa się na zasadzie FIFO (pierwsze weszło, pierwsze wyszło), powszechnie używane są rozwiązania przepływowe paletowe – Pallet-Flow. To innowacyjna technologia bazująca na siłach grawitacji.

Satelitarne - Pallet Shuttle

 
Regały magazynowe paletowe rzędowe | NFK - Wózki widłowe
 

Konstrukcje satelitarne – Pallet Shuttle pozwalają na magazynowanie towaru w kanałach, co z kolei umożliwia częściową automatyzację pracy. Dzięki temu znika konieczność wjeżdżania wózkiem przez operatora w ich głąb w celu sięgnięcia po dany przedmiot.

Przepływowe lekkie

 
Regały magazynowe paletowe rzędowe | NFK - Wózki widłowe
 

Kolejna propozycja dla zakładów, w których procesy odbywają się zgodnie z zasadami FIFO. Lekkie, a zarazem solidne regały przepływowe idealnie nadają się do niewielkich obiektów, gdzie liczy się każdy kawałek przestrzeni.

Wspornikowe

 
Regały magazynowe paletowe rzędowe | NFK - Wózki widłowe
 

Zaliczane do tego rodzaju konstrukcje magazynowe są pozbawione przednich słupów, co upraszcza ich obsługę. Warto rozważyć wersje wspornikowe w szczególności w przypadku przechowywania przedmiotów o nietypowych kształtach.

Mobile - MOVO

 
Regały magazynowe paletowe rzędowe | NFK - Wózki widłowe
 

Warianty przejezdne to sposób na szybkie i praktyczne dotarcie do ogromnej ilości składowanego towaru przy ograniczonym wykorzystaniu dostępnej przestrzeni. Warianty mobile – MOVO umożliwiają efektywną adaptację nieruchomości pod kątem potrzeb magazynowych.

Piętrowe

 
Regały magazynowe paletowe rzędowe | NFK - Wózki widłowe
 

Konstrukcje piętrowe zaliczają się do rzędowych, których założeniem jest stworzenie powierzchni pionowych do przechowywania rozmaitych przedmiotów. Na każdym piętrze dobudowana jest podłoga służąca do bezpiecznego poruszania się i sięgania po produkty czy materiały.

Push - Back

 
Regały magazynowe paletowe rzędowe | NFK - Wózki widłowe
 

Dostępne w naszej ofercie regały typu push-back znajdują zastosowanie w zakładach bazujących na metodzie FILO (pierwsze wchodzi, ostatnie wychodzi). Inwestują w nie m.in. przedsiębiorstwa, które gromadzą wiele towaru o tych samych parametrach.