Przejdź do treści

Regały paletowe przepływowe - tradycyjne systemy składowania

Paletowe regały przepływowe to bardzo dobry wybór dla magazynów, które funkcjonują według zasady FIFO. Palety przemieszczają się tutaj od wejścia do wyjścia wykorzystując siły grawitacji, dzięki czemu usprawniają wewnętrzną logistykę magazynową i umożliwiają optymalne zagospodarowanie powierzchni magazynowej. Zastosowanie przepływowych regałów paletowych pozwala na zmniejszenie niezbędnego do składowania miejsca nawet do 60% w porównaniu do tradycyjnych systemów paletowych.

 

Paletowe regały magazynowe przepływowe – oszczędność powierzchni i siła grawitacji

 

Paletowe regały przepływowe w przeciwieństwie do tradycyjnych systemów składowania towarów, pozwalają na znaczną oszczędność przestrzeni magazynowej. Magazynujemy w tego typu systemach duże ilości tych samych produktów na paletach, do których dostęp mamy według zasady first-in, first-out (FIFO; pierwsze wchodzi, pierwsze wychodzi). Palety z towarem wstawia się na regał od strony załadowczej, a one pod wpływem siły grawitacyjnej przemieszczają się następnie po rolkach do strony wyładowczej regału, skąd mogą być pobierane dalej. Tego typu rozwiązanie pozwala na efektywne wykorzystanie przestrzeni magazynowej, ponieważ wymaga zaledwie dwóch korytarzy roboczych – jednego do załadunku towarów na regały i drugiego do ich wyładunku z regałów. Zaletą wykorzystania przepływowych regałów paletowych jest również bardzo jasno określona strona załadowcza i wyładowcza, dzięki czemu wózki widłowe nie przeszkadzają sobie wzajemnie w pracy, a szybkość i efektywność operacji magazynowych jest wysoka. Duża w tym zasługa wspomnianego faktu, że palety przesuwają się na regałach paletowych na specjalnych rolkach. Tradycyjne systemy składowania są pozbawione takiego rozwiązania.

 

Regały przepływowe - Idealne jako magazyn buforowy

 

Paletowe regały przepływowe Pallet Flow doskonale sprawdzą się jako bufor zapasów w firmach produkcyjnych, w tym również w przemyśle spożywczym. Wymagają one o 60% mniej miejsca niż powszechnie stosowane systemy tradycyjne, więc z powodzeniem można je wykorzystać nawet w magazynach o ograniczonej powierzchni, a ich dodatkową zaletą jest to, że dzięki systemowi FIFO zapewniać będą automatyczną rotację składowanego towaru.  Inwestując w nie, możesz obniżyć koszty utrzymania przestrzeni magazynowej. Paletowe regały przepływowe umożliwiają przechowanie większej liczby produktów na mniejszym metrażu i cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród naszych klientów.

 

Paletowe regały przepływowe – zalety:

 

  • Zwiększenie pojemności składowania.
  • Usprawnienie wewnętrznej logistyki magazynowej, zwiększenie szybkości i wydajności kompletacji towarów.
  • Spełniają wymagania FIFO, co pozwala na automatyczną rotację składowanego towaru.
  • Idealne do palet jednorodnych towarów.
  • Bardzo duża pojemność składowania przy niewielkiej zajmowanej przestrzeni.
  • Możliwa obsługa za pomocą wózków wysokiego składowania oraz wózków z przeciwwagą.

 

Tradycyjne systemy składowania

Zapraszamy do współpracy wszystkich przedsiębiorców chcących zainwestować w tradycyjne systemy składowania. Zajmujemy się ich projektowaniem i montażem, proponując różne opcje finansowania – leasing, sprzedaż "za gotówkę" lub wypożyczenie na określony czas, np. 5 lat. Wspomagamy przedsiębiorców, którzy na własne potrzeby lub w celach wynajmu chcą mieć do dyspozycji praktyczne i wykonane zgodnie z indywidualnymi wymaganiami regały do magazynowania różnych towarów.

Proponujemy kompleksową usługę, poczynając od prac związanych z analizą lokalizacji i doborem parametrów konstrukcji, poprzez profesjonalny montaż, a skończywszy na kontroli efektów wykonanego zlecenia. Dostarczamy tradycyjne systemy składowania bazujące na sprawdzonych rozwiązaniach w zakresie przechowywania różnych rzeczy i transportu wewnętrznego. Ergonomia i wygoda ich użytkowania idą w parze z ogromną funkcjonalnością, co przekłada się na znaczące zwiększenie wydajności pracy na magazynie.

Dostarczamy konstrukcje dostosowane do lokalizacji, w której mają się znajdować, i indywidualnych potrzeb klienta. Jednocześnie są one zaprojektowane z uwzględnieniem restrykcyjnych norm jakości, co jest gwarancją wysokiego bezpieczeństwa ich użytkowania. Zwracamy uwagę na materiał, z jakiego zostały wykonane oferowane przez nas tradycyjne systemy składowania, i spełnienie wymogów bezpieczeństwa oraz higieny pracy.

Zastosowanie regałów paletowych

Nasze tradycyjne systemy składowania doskonale służą zarówno w ramach użytku własnego, jak i w celu wynajmu przestrzeni magazynowej. Ich funkcjonalność i solidność powodują, że z chęcią korzystają z nich nawet te przedsiębiorstwa, które nie posiadają własnej przestrzeni magazynowej i są zainteresowane wyłącznie uzyskanie dostępu do niej przez określony czas.

Realizujemy zamówienia precyzyjnie i zawsze zgodnie z ustalonym harmonogramem. Korzystamy tylko z solidnych komponentów i materiałów oraz rozwiązań wspomagających zarządzanie procesem przechowywania i wydawania towaru. Nasze konstrukcje, dzięki swojej niezawodności, mogą być bezpiecznie użytkowane przez wiele lat. Zapraszamy do współpracy każdego, kto chce w ramach wynajmu zlecić wykonanie profesjonalnego projektu i montaż tradycyjnego systemu składowania. Podejmiemy się każdego takiego zadania!

Dane kontaktowe
Treść zapytania
szt.
Tylko jeden plik.
Limit 2 GB.
Dozwolone rozszerzenia: gif, jpg, jpeg, png, bmp, tif, rtf, odf, pdf, doc, docx, ppt, pptx, xls, xlsx, rar, tar, zip.