Przejdź do treści

Regały magazynowe Przepływowe lekkie

Paletowe regały przepływowe to bardzo dobry wybór dla magazynów, które funkcjonują według zasady FIFO. Palety przemieszczają się tutaj od wejścia do wyjścia wykorzystując siły grawitacji, dzięki czemu usprawniają wewnętrzną logistykę magazynową. Zastosowanie przepływowych regałów paletowych pozwala na zmniejszenie niezbędnego do składowania miejsca nawet do 60% w porównaniu do tradycyjnych systemów paletowych.

 

Paletowe regały przepływowe – oszczędność powierzchni i siła grawitacji

 

Paletowe regały przepływowe pozwalają na znaczną oszczędność przestrzeni magazynowej. Magazynujemy w tego typu systemach duże ilości tych samych produktów na paletach, do których dostęp mamy według zasady first-in, first-out (FIFO; pierwsze wchodzi, pierwsze wychodzi). Palety z towarem wstawia się na regał od strony załadowczej, a one pod wpływem siły grawitacyjnej przemieszczają się następnie po rolkach do strony wyładowczej regału, skąd mogą być pobierane dalej. Tego typu rozwiązanie pozwala na efektywne wykorzystanie przestrzeni magazynowej, ponieważ wymaga zaledwie dwóch korytarzy roboczych – jednego do załadunku towarów na regały i drugiego do ich wyładunku z regałów. Zaletą wykorzystania przepływowych regałów paletowych jest również bardzo jasno określona strona załadowcza i wyładowcza, dzięki czemu wózki widłowe nie przeszkadzają sobie wzajemnie w pracy, a szybkość i efektywność operacji magazynowych jest wysoka.

 

Idealne jako magazyn buforowy

 

Paletowe regały przepływowe Pallet Flow doskonale sprawdzą się jako bufor zapasów w firmach produkcyjnych, w tym również w przemyśle spożywczym. Wymagają one o 60% mniej miejsca niż powszechnie stosowane systemy tradycyjne, więc z powodzeniem można je wykorzystać nawet w magazynach o ograniczonej powierzchni, a ich dodatkową zaletą jest to, że dzięki systemowi FIFO zapewniać będą automatyczną rotację składowanego towaru.

 

Paletowe regały przepływowe – zalety:

  • Zwiększenie pojemności składowania.
  • Usprawnienie wewnętrznej logistyki magazynowej, zwiększenie szybkości i wydajności kompletacji towarów.
  • Spełniają wymagania FIFO, co pozwala na automatyczną rotację składowanego towaru.
  • Idealne do palet jednorodnych towarów.
  • Bardzo duża pojemność składowania przy niewielkiej zajmowanej przestrzeni.
  • Możliwa obsługa za pomocą wózków wysokiego składowania oraz wózków z przeciwwagą.
Dane kontaktowe
Treść zapytania
szt.
Tylko jeden plik.
Limit 2 GB.
Dozwolone rozszerzenia: gif, jpg, jpeg, png, bmp, tif, rtf, odf, pdf, doc, docx, ppt, pptx, xls, xlsx, rar, tar, zip.