Przejdź do treści

Wjezdne - Drive-In

Regały paletowe wjezdne typu Drive-In to bardzo przemyślane rozwiązanie dla składowania hurtowych ilości produktów jednorodnych. Zastosowanie paletowych regałów wjezdnych pozwala na optymalizację powierzchni składowania i jej lepsze wykorzystanie nawet o 90% w porównaniu do tradycyjnie stosowanych paletowych regałów rzędowych.

 

Regały wjezdne Drive-In - składowanie hurtowych ilości towarów jednorodnych

 

Regały magazynowe wjezdne typu Drive-In sprawdzą się zwłaszcza w przypadku tych towarów, które można składować w sposób blokowy, ale które jednocześnie nie mogą być ustawiane jeden na drugim. W regałach wjezdnych palety ustawiane są zgodnie z zasadą FILO (pierwsze weszło, ostatnie wyszło) na zamontowanych po obu stronach tuneli wjezdnych specjalnych szynach. Przy tego typu rozwiązaniu nie wszystkie składowane palety są dostępne „od ręki” – dostęp do palet możliwy jest z jednej strony regału, zatem by dostać się do palety załadowanej na początku, trzeba wcześniej zabrać wszystkie palety, które umieszczone były na regale po niej.

 

Eliminacja korytarzy roboczych = lepsze wykorzystanie powierzchni magazynowej

 

Zastosowanie wyjezdnych regałów magazynowych to przede wszystkim eliminacja korytarzy roboczych. Zastosowanie regałów Drive-In pozwala zwiększyć pojemność składowania i wykorzystać powierzchnię magazynu nawet o 90% lepiej. Tutaj wózki widłowe układają paletowany towar na szynach nośnych tuneli, które znajdują się jeden obok drugiego. Tak wysoka gęstość składowania sprawia, że pojemność magazynu wykorzystywana jest maksymalnie, co więcej - można w ten sposób składować największą ilość palet na metr sześcienny magazynu. Zaletą tego typu rozwiązania jest również skrócenie czasu załadunku oraz rozładunku. To bardzo wydaje rozwiązanie, które sprawdzi się zwłaszcza w przypadku składowania towarów delikatnych i niestabilnych, których ustawienie jeden na drugim wiąże się z ryzykiem zniszczenia. Regały wjezdne Drive-In sprawdzą się dla zastosowań chłodniczych oraz w mroźniach, a także do magazynowania produktów sezonowych (niski współczynnik rotacji).

 

Regały wjezdne Drive-In – zalety:

  • Możliwość maksymalnego wykorzystania powierzchni magazynowej.
  • Idealne do hurtowych ilości towarów jednakowych.
  • Ograniczona rotacja towarów.
  • Spełniają wymagania FILO.
  • Mogą być obsługiwane przez różnego rodzaju wózki widłowe (w tym wózki wysokiego składowania i wózki z przeciwwagą).
Regały magazynowe paletowe - Wjezdne Drive-In - 1 Regały magazynowe paletowe - Wjezdne Drive-In - 2
Dane kontaktowe
Treść zapytania
szt.
Tylko jeden plik.
Limit 2 GB.
Dozwolone rozszerzenia: gif, jpg, jpeg, png, bmp, tif, rtf, odf, pdf, doc, docx, ppt, pptx, xls, xlsx, rar, tar, zip.