Przejdź do treści

Regały magazynowe Piętrowe

Regały magazynowe paletowe firmy Dexion, która należy do liderów, jeśli chodzi o maksymalnie efektywne wykorzystanie przestrzeni magazynowej, cenione są za wszechstronność zastosowania i funkcjonalność. Piętrowe regały paletowe tworzą wiele poziomów i korytarzy do ręcznej kompletacji towarów, dzięki dodaniu specjalnej konstrukcji podłóg, które instaluje się bezpośrednio do regałów paletowych.

 

Paletowe regały piętrowe – efektywne wykorzystanie wysokości magazynu

 

Regały magazynowe piętrowe to rodzaj regałów rzędowych, który ceniony jest za możliwość optymalnego wykorzystania przestrzeni magazynowej i efektywnego zagospodarowania pełnej wysokości magazynu. Regały paletowe piętrowe posiadają dodatkowe poziomy podłóg, które są oparte o konstrukcję regałową. Tego typu rozwiązanie sprawia, że tworzą się kolejne obszary do ręcznej kompletacji towarów. To właśnie możliwość pobrań ręcznych z dwóch lub więcej poziomów sprawia, że piętrowe regały paletowe wydają się być bardziej korzystnym rozwiązaniem niż konstrukcje podestowe z regałami półkowymi – zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę jednoczesną racjonalizację kosztów i optymalizację wykorzystania przestrzeni magazynowej.

 

Piętrowe regały magazynowe paletowe – jednoczesne składowanie towarów na półkach i na paletach

 

Regały piętrowe umożliwiają składowanie i kompletację towarów zarówno według zasady FIFO (first-in, first-out), jak i według zasady LIFO (last-in, first-out). Dużą zaletą wykorzystania regałów paletowych piętrowych jest możliwość składowania różnego rodzaju towarów. Na uwagę zasługuje również możliwość jednoczesnego składowania towarów bezpośrednio na półkach i na paletach. Piętrowe regały paletowe sprawdzą się zatem między innymi do składowania kartonów oraz pudełek, a nawet do składowania towarów na wieszakach – np. w magazynach odzieżowych.

 

Regały paletowe piętrowe – zalety

  • Optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni magazynowej i przestrzeni podłogi.
  • Zwiększenie liczby poziomów kompletacji towarów, czyli możliwość ręcznej kompletacji zamówień z dwóch lub więcej poziomów.
  • Możliwość zagospodarowania pełnej wysokości budynku magazynu.
  • Spełniają zarówno wymagania FIFO (first-in, first-out), jak i LIFO (last-in, first-out).
  • Przeznaczone do składowania różnego rodzaju towarów.
  • Możliwość jednoczesnego składowania małych towarów bezpośrednio na półkach i na paletach. 
  • Brak konieczności stosowania podestów magazynowych.
  • Możliwość zachowania całkowitej funkcjonalności magazynu poniżej podłogi.
Dane kontaktowe
Treść zapytania
szt.
Tylko jeden plik.
Limit 2 GB.
Dozwolone rozszerzenia: gif, jpg, jpeg, png, bmp, tif, rtf, odf, pdf, doc, docx, ppt, pptx, xls, xlsx, rar, tar, zip.