Przejdź do treści

Regały magazynowe Satelitarne - Pallet Shuttle

Paletowe regały satelitarne przeznaczone są do składowania towarów w kanałach. Jest to system na wpół automatyczny, nieco przypominający system regałów Drive-In. Wykorzystanie regałów satelitarnych sprawia, że operator nie musi wjeżdżać wózkiem widłowym do kanału składowego, by pobrać towar, co znacznie usprawnia jego pracę przy kompletacji, a ponadto przez zmniejszenie wielkości magazynu znacznie obniża koszty obsługi.

 

Automatyzacja dla usprawnienia wewnętrznych operacji logistycznych

 

Regały satelitarne przeznaczone są do systemu składowania o dużej gęstości. System satelitarny wykorzystuje zdalnie sterowaną platformę, która działa wpół automatycznie, by układać i odbierać palety. Przy wykorzystaniu paletowych regałów satelitarnych palety dostarczane są przez wózki na czoło regału satelitarnego, po czym przesuwają się w głąb kanału automatycznie, dzięki specjalnym platformom transportowym. Zastosowanie paletowych regałów satelitarnych eliminuje potrzebę korzystania z korytarzy dostępowych, przez co całkowita powierzchnia magazynowania jest znacznie mniejsza. Operator nie musi wjeżdżać tutaj do wnętrza regału, więc minimalizowane jest zagrożenie uszkodzenia elementów konstrukcji. Tego typu rozwiązanie więc nie tylko optymalizuje procesy załadunku, składowania i wyładunku, ale również zmniejsza ryzyko uszkodzenia wyposażenia magazynu (w tym wózków i regałów). To również doskonały sposób, by uniknąć konieczności korzystania ze specjalistycznych wózków widłowych. 

 

Szerokie możliwości zastosowania

 

Paletowe regały satelitarne mogą pracować zarówno w systemie FIFO, jak i w systemie LIFO, dzięki czemu są doskonałą i bardzo efektywną alternatywą dla systemów regałowych wjezdnych oraz przepływowych. Regały paletowe satelitarne sprawdzą się zwłaszcza w miejscach, gdzie składuje się towary masowe, które wymagają przechowywania w bardzo szerokim zakresie temperatur. To również doskonałe rozwiązanie do składowania towarów mieszanych. Regały satelitarne sprawdzą się zatem np. w mroźniach i przetwórstwie mięsnym, a także w magazynach produkcji i dystrybucji żywności oraz napojów. 

 

Paletowe regały satelitarne – zalety

  • Możliwość maksymalnego wykorzystania powierzchni magazynu.
  • Spełniają wymogi zasady FIFO i FILO.
  • Sprawdzą się zwłaszcza w przypadku produktów jednorodnych.
  • Brak konieczności wjeżdżania wózkiem do kanałów składowych.
  • Automatyczny transport palet do punktów odbioru.
Dane kontaktowe
Treść zapytania
szt.
Tylko jeden plik.
Limit 2 GB.
Dozwolone rozszerzenia: gif, jpg, jpeg, png, bmp, tif, rtf, odf, pdf, doc, docx, ppt, pptx, xls, xlsx, rar, tar, zip.