Przejdź do treści

Akcesoria do regałów magazynowych - półki siatkowe, kratownice

Regały paletowe firmy Dexion można bez problemu dostosować do indywidualnych potrzeb, a nawet zintegrować z posiadanymi już systemami. Elastyczne rozwiązania i szeroka gama akcesoriów dodatkowych sprawiają, że systemy regałów paletowych tej firmy wykorzystać można do wielu zastosowań w różnych branżach. Proponowane przez nas akcesoria do regałów paletowych to ekonomiczne rozwiązanie, pozwalające na zapewnienie równowagi między kosztami inwestycji, a optymalizacją wykorzystania przestrzeni.

 

Akcesoria do regałów paletowych

Dostosowanie systemu regałów paletowych do indywidualnych potrzeb użytkownika jest bardzo ważne, by maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń magazynową i ułatwić pracownikom składowanie i kompletację towarów. Poniżej przedstawiamy przykłady akcesoriów do regałów paletowych, które posiadamy w swojej ofercie:

Siatkowe panele zabezpieczające – mocowane są do tylnych słupów regałów paletowych. Ich zadaniem jest ochrona przed niebezpiecznymi sytuacjami w magazynach, w tym m.in. ochrona pracowników przed spadającymi z wysokości towarami. Sprawdzą się także do odgrodzenia pracowników od pracujących maszyn lub niebezpiecznych produktów. Siatkowe panele zapewniają swobodny przepływ powietrza, więc sprawdzą się także w chłodniach i mroźniach.

Półki siatkowe i kratownice – mogą być układane na istniejących belkach regału paletowego, wpuszczane w standardowe belki lub wpuszczane z belką wzmacniającą. Są lekkie i łatwe w instalacji. Tworzą półkę stanowiącą solidne podparcie, które sprawdzi się szczególnie w przypadku uszkodzonych palet, a także palet o niestandardowych wymiarach. Zapewniają ponadto swobodny przepływ powierza i wentylację towaru. To dobra alternatywa dla desek i paneli pełnych stalowych. Półki siatkowe i kratownice są również dobrym sposobem na ochronę pracowników magazynowych i operatorów wózków, którzy pracują pod sekcjami tuneli przejazdowych.

Tablice obciążeniowe – wymagane są na każdym rzędzie regału paletowego, posiadają między innymi oznaczenia nośności znamionowej oraz wysokości poziomów składowania. 

Wypełnienie z płyty wiórowej – umieszcza się je między belkami regałów paletowych. Sprawdzi się szczególnie w przypadku składowania towarów niewielkich, drobnych przedmiotów lub towarów o nietypowych gabarytach.

Separator – mocowany do tylnej belki regału paletowego, oddziela pionowo składowane długie przedmioty stojące.

Łoże wysuwane paletowe lub nabelkowe – ułatwia i przyspiesza kompletację towarów, poprzez ułatwienie dostępu do palet oraz składowanych towarów. Umożliwia pobieranie towaru z regału, bez jednoczesnej konieczności wyciągania całych palet, dzięki czemu zwiększa bezpieczeństwo i wydajność pracy. Montowane odpowiednio na posadzce lub na belkach regału paletowego. Ładowność maksymalna – 1000 kg.

Panel półkowy siatkowy – układany na poziomych belkach regału paletowego. Panele półkowe siatkowe to akcesoria do regałów paletowych, które sprawdzą się szczególnie podczas magazynowania niewielkich kartonów na niskich poziomach i ich ręcznej kompletacji. Panele siatkowe mogą ponadto zabezpieczać drogi przejazdowe pod regałami. Stalowe półki siatkowe zapewniają swobodny przepływ powietrza i wody, co jest ważne przy podtrzymaniu odpowiedniej temperatury (np. w chłodniach i mroźniach) oraz zwiększa bezpieczeństwo przy pożarach.

Systemy znakowania – ułatwiają znalezienie odpowiednich lokalizacji grup towarów, dzięki czemu stanowią podstawę efektywnej obsługi magazynowej. Są to jednoznaczne i dobrze widoczne znaki. Systemy znakowania składają się z: uchwytu etykiety, taśmy magnetycznej lub samoprzylepnej do montażu na regałach i belkach, znaków do przejść, liter i cyfr samoprzylepnych, tablicy informacyjnej, uchwytów na karty do ramek palet oraz z drukowanych etykiet znaczników magazynu.

Szpule/rolki – sprawdzą się do przechowywania dużych bębnów kablowych lub zwojów dywanów oraz wykładzin. 
Podpora beczki/podpora pod szpulę - podtrzymuje różnej wielkości beczki i ułatwia składowanie bębnów kablowych na regałach paletowych.
Podpora palet – zakładana jest na przednie i tylne belki nośne, dzięki czemu stanowi dodatkową podporę w przypadku składowania palet niewymiarowych lub uszkodzonych.

Osłona słupa – jest przykręcana do słupa lub mocowana do posadzki, gdzie działa jako amortyzator chroniący słup przed uderzeniem.

Osłona ramy – chroni zagrożone ramy regałów przed uszkodzeniami mechanicznymi – w tym uszkodzeniem wózkiem widłowym.

Osłony tunelu – to akcesoria do regałów paletowych, które umieszcza się między belkami, dzięki czemu stają się dodatkową podporą dla niewielkich palet, a ponadto zabezpieczają je przed upadkiem.

Wanny ociekowe – dodatkowe zabezpieczenie w przypadku składowania płynów, które mogą wyciekać z pojemników.

Wymienna noga słupa – pozwala na szybką naprawę uszkodzonego mechanicznie słupa.

Pionowy lub poziomy ogranicznik tylny – ogranicza wysunięcie palety z tylnej części regału.

 

Innego typu akcesoria do regałów paletowych

Wymienione powyżej akcesoria do regałów paletowych to tylko część szerokiej oferty producenta. W ofercie posiadamy cały asortyment akcesoriów dodatkowych i służymy pomocą przy ich doborze. 

Dane kontaktowe
Treść zapytania
szt.
Tylko jeden plik.
Limit 2 GB.
Dozwolone rozszerzenia: gif, jpg, jpeg, png, bmp, tif, rtf, odf, pdf, doc, docx, ppt, pptx, xls, xlsx, rar, tar, zip.