Przejdź do treści

Podesty magazynowe / Antresole

Samonośne podesty magazynowe oraz antresole magazynowe umożliwiają maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni magazynowej. Zaletą tego typu rozwiązania jest możliwość łatwej rozbudowy o dodatkowe kondygnacje, w razie potrzeby.

 

Trwałe i wytrzymałe podesty magazynowe

 

Podesty magazynowe są bardzo trwałe, ponieważ wykonane są z cienkościennych profili blachy ocynkowanej. Tego typu rozwiązanie sprawia ponadto, że otrzymujemy optymalną relację cena-jakość, przez co podesty cieszą się niesłabnącą popularnością od lat. Dzięki dokładnym obliczeniom statycznym i wytrzymałościowym jesteśmy w stanie zaoferować podesty magazynowe o powierzchni nawet 25 000 m2, które bez problemu wytrzymają obciążenia do 2000 kg/m2.

 

Do najważniejszych elementów konstrukcyjnych naszych podestów magazynowych należą:

  • belki główne
  • belki poprzeczne
  • słupy
  • stężenia
  • bramki kołyskowe
  • podłogi podestów

 

Zakresy wykorzystania antresoli i podestów magazynowych:

  • Liczba pięter: 1-4 piętra
  • Obciążenie: do 2000 kg/m2
  • Powierzchnia: do 25 000 m2
  • Długość przęsła: do 12 m

 

Antresole magazynowe na bazie regałów półkowych

 

Nasze antresole magazynowe na bazie regałów półkowych to nic innego jak regały półkowe w zabudowie wielopoziomowej. Powstają na bazie regałów piętrowych HI280, które dzielone są w pionie podłogą lub podłogami, dając w konsekwencji dwa lub więcej poziomów. Dolny poziom jest podporą dla konstrukcji podłogi – obciążenie podłogi przenoszą tu wzmocnione słupy, które dobiera się odpowiednio do przenoszenia zwiększonego obciążenia. Zależnie od zastosowania można wybrać długie słupy z podłogą na kolejnych poziomach lub krótkie słupy, które przedzielane są płytą podłogową. Poziomy są skomunikowane ze sobą schodami, windami lub systemami przenośników. Antresole magazynowe na bazie regałów półkowych przydatne będą wszędzie tam, gdzie magazynowane są hurtowe ilości wolno torujących przedmiotów, w tym np. w dużych magazynach części zamiennych.

 

Antresole magazynowe na bazie regałów paletowych

 

Prezentowane antresole magazynowe na bazie regałów paletowych to konstrukcje, które sprawdzą się przy składowaniu ciężkich gabarytów w magazynach o wysokości ponad 15 metrów. Wielopoziomowy system regałowy przeznaczony do składowania ciężkich ładunków powinien być wyposażony w przejścia, które tworzyć będą korytarze dostępowe do pobierania towaru z poszczególnych poziomów, dlatego konstrukcja antresoli magazynowych na bazie regałów paletowych tworzy bardzo funkcjonalny układ poziomów i przejść, w którym magazynowanie i komisjonowanie towaru jest łatwe i wydajne. Nie ma tu konieczności stosowania podestu samonośnego, dzięki czemu koszty inwestycji są znacznie zredukowane. To doskonałe rozwiązanie do składowania palet, a także kartonów, pudeł oraz odzieży, którego zaletą jest nie tylko możliwość wykorzystania pełnej wysokości budynku, ale również optymalnego wykorzystania powierzchni podłogi.
 

Regały magazynowe - podesty magazynowe / Antresole - 1
Dane kontaktowe
Treść zapytania
szt.
Tylko jeden plik.
Limit 2 GB.
Dozwolone rozszerzenia: gif, jpg, jpeg, png, bmp, tif, rtf, odf, pdf, doc, docx, ppt, pptx, xls, xlsx, rar, tar, zip.