Przejdź do treści

Regały magazynowe Push-Back

Regały paletowe Push-Back sprawdzą się zwłaszcza w tych centrach logistycznych, gdzie zachodzi konieczność składowania hurtowych ilości towarów tego samego typu, które mogą być składowane zgodnie z zasadą FILO (first-in, last-out; pierwsze wchodzi, ostatnie wychodzi). Wykorzystywany jest tu zaledwie jeden korytarz roboczy, dzięki czemu można wykorzystać przestrzeń magazynową maksymalnie.

 

Paletowe regały Push-Back - wysoka pojemność składowania

 

Regały magazynowe Push-Back posiadają zintegrowane specjalne zestawy łoży rolkowych (pochylone o 4%) z ramami regałów paletowych P90. Tego typu rozwiązanie sprawia, że każdy wytworzony kanał pozwala na składowanie maksymalnie 10 (ułożonych jedna za drugą) palet. Po wyładunku jednej z palet, pozostałe zsuwają się automatycznie do przodu dzięki grawitacyjnym przenośnikom rolkowym i sile grawitacji. Tempo zsuwania jest kontrolowane, a towary na paletach bezpieczne. W przypadku regałów paletowych Push-Back wykorzystuje się wyłącznie jeden korytarz roboczy (od czoła regału). Palety odkładane są i pobierane z jednej strony regału, co pozwala na znaczne zwiększenie pojemności składowania (aż do 75% w porównaniu do standardowych rozwiązań).

 

Regały Push-Back – doskonała strefa buforowa

 

Zastosowanie regałów Push-Back pozwala na redukcję ilości operacji magazynowych i skrócenie dróg transportu materiału. Warto zaznaczyć, że regały paletowe Push-Back pozwalają na łatwy dostęp do wszystkich linii oraz bardzo optymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni magazynowej. Regały Push-Back sprawdzą się zwłaszcza w chłodniach, mroźniach i składach hurtowych towarów, a ponadto będą doskonałą strefą buforową dla produkcji.

 

Regały paletowe Push-Back – zalety:

  • Bardzo duża pojemność składowania.
  • Zgodne z zasadą FILO (first-in, last-out; pierwsze wchodzi, ostatnie wychodzi).
  • Wykorzystują wyłącznie jeden korytarz roboczy.
  • Możliwość obsługi palet od dłuższego lub krótszego boku.
  • Palety odkładane i pobierane są z tej samej strony regału.
  • Możliwa obsługa przez wózki widłowe wysokiego składowania i wózki z przeciwwagą.
  • Redukcja operacji magazynowych.
  • Znaczne skrócenie dróg transportu towaru.
Dane kontaktowe
Treść zapytania
szt.
Tylko jeden plik.
Limit 2 GB.
Dozwolone rozszerzenia: gif, jpg, jpeg, png, bmp, tif, rtf, odf, pdf, doc, docx, ppt, pptx, xls, xlsx, rar, tar, zip.