Przejdź do treści

Nadchodzi następna generacja: nowy wózek widłowy SRO z operatorem stojącym

Wózek widłowy Stacker SRO

Wózki widłowe SRO z operatorem stojącym są precyzyjnie zaprojektowane, aby zapewnić lepszą funkcjonalność operatora i wysoką wydajność. Będąc zarówno kompaktową układarką, jak i zaprojektowanym z myślą o operacjach o dużej intensywności, nowa generacja SRO należy do najbardziej wytrzymałych, niezawodnych i ekonomicznych maszyn dostępnych na rynku.

Układarka z operatorem stojącym została po raz pierwszy opracowana w 1961 roku  jako rozwiązanie problemów takich jak przestrzeń magazynowa, bezpieczeństwo kierowców i ograniczone możliwości udźwigu resztkowego. Dzięki precyzyjnemu sterowaniu, doskonałej stabilności i kompaktowej obudowie, wózki widłowe stojące TCM są niezwykle oszczędne pod względem przestrzeni i mogą bezproblemowo pracować w wąskich korytarzach regałów paletowych, ponieważ operator jest umieszczony w wózku.

Model nowej generacji SRO bezproblemowo współpracuje z operatorem, aby poprawić jego bezpieczeństwo, wydajność i komfort w lekkich i ciężkich operacjach magazynowych lub produkcyjnych.

Najważniejsze cechy i zalety wózka widłowego podnośnikowego SRO z operatorem stojącym:

Bezpieczeństwo

Wózek widłowy stojący zapewnia doskonały widok na widły przez maszt i karetkę, zapewniając lepszą widoczność i szybszą prędkość obsługi. Ma elektryczny układ kierowniczy, który jest bardzo responsywny, co pozwala na precyzyjną kontrolę podczas manewrowania z małą prędkością i doskonałą stabilność w zadaniach wymagających zwiększonej prędkości. Kontrola pokonywania zakrętów umożliwia bezpieczną i szybką obsługę poprzez automatyczne zmniejszanie maksymalnej prędkości jazdy podczas pokonywania zakrętów, aby zapewnić wyższy udźwig resztkowy przy zadaniach o wysokim unoszeniu. Aby zachować równowagę we wszystkich sytuacjach, SRO posiada boczne stabilizatory z podwójnymi wartościami obciążenia oraz równoczesnymi funkcjami hydraulicznymi.

Wózek widłowy SRO oferuje dwie opcjonalne wysokościach ramy ochronnej (OHG)  : 150 mm lub 160 mm niższą od standardowej. Model ten oferuje również panoramiczny dach o wysokiej widoczności i 360-stopniową kamerę kulową w wewnętrznym maszcie, aby poprawić widoczność przy większych wysokościach podnoszenia.

Od komunikacji i adaptacji po praktykę i środki bezpieczeństwa, odkryj  10 wskazówek, aby stać się lepszym operatorem wózka widłowego.

Wózek widłowy SRO jest wyposażony w komputer z dwoma wyświetlaczami , które pomagają operatorowi uzyskać dostęp do kluczowych informacji. Standardowy wyświetlacz oferuje podstawowe informacje, takie jak stan akumulatora i licznik godzin pracy wózka, podczas gdy wyświetlacz wielofunkcyjny wyświetla do 100 różnych identyfikatorów operatora i ma trzy różne ustawienia kierowcy wózka widłowego: Pro, ECO i Easy. Trzy tryby jazdy różnią się w zależności od zastosowania:

  • „Pro” przydaje się zaawansowanym kierowcom w intensywnej eksploatacji
  • „ECO” jest zoptymalizowany pod kątem niskiego zużycia energii w połączeniu z wysoką wydajnością
  • „Easy” jest doskonale zaprojektowany do obsługi towarów wrażliwych lub trybu dla początkujących.

Oświetlenie jest ogromnym czynnikiem zapewniającym bezpieczne środowisko pracy. Wózek może być wyposażony w czerwone lub niebieskie reflektory podłogowe, które są montowane na słupkach ochronnych kabiny(OHG) oraz robocze światła LED. Diody LED mają natężenie światła 1100 lumenów na lampę, posiadają stopień ochrony IP 69 i są montowane w dachu ochronnym. Reflektory i robocze diody LED działają w celu poprawy widoczności operatora i ostrzegania pieszych lub innych operatorów o obecności wózka widłowego.

W jaki sposób nasza gama elektrycznych czołowych wózków widłowych zapewnia bezpieczeństwo operatora

Wydajność

Przestoje to ogromny czynnik, który należy wziąć pod uwagę w operacjach transportu materiałów. Ta wytrzymała sztaplarka została zaprojektowana z wbudowaną baterią litowo-jonową (Li-ion), która eliminuje potrzebę wymiany baterii w celu ładowania; minimalizacja przestojów i zwiększenie wydajności. Akumulator litowo-jonowy zapewnia wyższą pojemność resztkową w modelu Junior, jednak masz również możliwość wyposażenia w tradycyjny akumulator kwasowo-ołowiowy.

Wbudowany, w pełni zintegrowany akumulator litowo-jonowy i bardzo wąski wózek zapewniają najdłuższy możliwy czas bezawaryjnej pracy, dzięki czemu SRO jest silnym i wydajnym towarzyszem podczas pracy wielozmianowej.

Powiązane czytaj: Objaśnienie wymagań dotyczących zasilania stacji ładowania akumulatora wózka widłowego

Wózek typu stand-in SRO jest zoptymalizowany pod kątem prędkości, aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa. Jak to działa? Prędkość pojazdu jest stale monitorowana i zmienia się w zależności od obsługiwanego ładunku i kierunku jazdy.

Pod względem dokładnych, bezpiecznych i wydajnych prędkości podnoszenia i opuszczania, silnik podnośnika AC zapewnia ciche i płynne ruchy. Selektor poziomu i system wspomagania poziomowania umożliwiają operatorowi wybór między zaprogramowanymi wysokościami, a laserowy wskaźnik wysokości wideł zapewnia operatorowi większą kontrolę i precyzję podczas przenoszenia materiałów. Aż trudno uwierzyć, że maszyna o udźwigu od 1250 kg i 1600 kg do 2000 kg może oferować taką dokładność i płynność manewrowania.

Komfort

Bez komfortu bez wątpienia będziesz miał zespół niezadowolonych pracowników. Aby stworzyć i utrzymać pozytywną kulturę i środowisko pracy, niezbędny jest komfort pracowników.

Wózek widłowy z operatorem stojącym SRO jest więcej niż przystosowany do tego. Posiada optyczny czujnik obecności, który zapewnia zmienną pozycję roboczą i zmniejsza obciążenie i zmęczenie lewej stopy kierowcy. Zamontowano pływającą kierownicę, która umożliwia regulację wysokości i kąta obrotu, co pozwala na lepszą postawę kierowcy i bardziej naturalną pozycję górnej części ciała. Oprócz kierownicy można również regulować podłokietnik SRO. Dzięki uchwytom szybkiego zwalniania, ergonomiczne rozwiązanie obejmuje szeroki zakres różnych fizycznych odmian dla użytkownika, co sprawia, że ​​sterowanie pojazdem jest łatwym zadaniem.

Przeczytaj artykuł: W jaki sposób wózki widłowe TCM Reach Truck zwiększają komfort i bezpieczeństwo operatora

Zaprojektowany, aby zmaksymalizować komfort i możliwości, uchwyt stojącej układarki jest wyposażony w przepustnicę z pokrętłem, która zapewnia lepszą ergonomiczną kontrolę prędkości. Kontrolery można obsługiwać kciukiem i palcem wskazującym (precyzyjny uchwyt), umożliwiając jednoczesne funkcje i bardziej intuicyjny przepływ pracy.

Będąc układaczem stojącym, kluczową cechą projektu ciężarówki jest utrzymywanie kierowcy na obwodzie maszyny, niezależnie od pozycji jazdy; poprawia to oczywiście bezpieczeństwo i manewrowość operatora, ale schowek zawiera dodatkowe funkcje zwiększające komfort:

  • Niska wysokość wejścia
  • Tłumienie drgań podłogi
  • Funkcja ochrony stóp

Te trzy elementy działają w celu zmniejszenia stresu, zmęczenia i zapewnienia, że ​​pojazd nie będzie się poruszał, chyba że kierowca tego zamierza.

Chociaż SRO jest kompaktowy, zawiera duży schowek pod podłokietnikiem, a także mniejsze schowki na dodatkowe narzędzia, telefony komórkowe lub kubki, na przykład, i może pochwalić się sporym „biurkiem”.

Czy Twoja organizacja jest gotowa na 2030 rok? Przeczytaj nasz przewodnik dotyczący elektryfikacji, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć, aby się przygotować

Dbałość o szczegóły tej potężnej maszyny działa na rzecz poprawy bezpieczeństwa, wydajności i komfortu, dzięki czemu nowy wózek widłowy z operatorem stojącym SRO jest niezbędnym narzędziem w każdym nowoczesnym magazynie.

Wózek podnośnikowy SRO z operatorem stojącym został zaprojektowany ze wspólną strategią podzespołów, aby obniżyć koszty serwisowania i całkowity koszt posiadania (TCO). Zapewnia to maksymalny czas pracy bez przestojów i bezpieczeństwo.

Wózki widłowe to nasza pasja każdą dostawę traktujemy  jako długoterminowe partnerstwo strategiczne, stosując podejście doradcze w celu zrozumienia Twoich operacji, procesów i siły roboczej oraz uwzględniając czynniki, takie jak serwis i konserwacja, a w szczególności biorąc pod uwagę całkowity koszt posiadania. Niektóre funkcje wymienione w tym artykule mogą być opcjonalne. Aby uzyskać więcej informacji, skonsultuj się z nami.

Naszym celem jest pomoc w osiąganiu celów biznesowych. Skontaktuj się już dziś, aby dowiedzieć się, jak możesz poprawić zrównoważony rozwój twojej działalności.