Przejdź do treści

Wózki widłowe RTM-TF / RTH-TF / RTX-TF

Wózek widłowy RTM-TF / RTH-TF / RTX-TF

 

Wózki wysokiego składowania RTM-TF / RTH-TF / RTX-TF to nowa generacja maszyn przeznaczonych do pracy w trudnych warunkach. Przy projektowaniu tej serii uwzględniono konieczność pracy na podwójnej głębokości, dlatego wózki te można nabyć w wersji z widłami teleskopowymi.

 

RTM-TF / RTH-TF / RTX-TF – wózki wysokiego składowania z widłami teleskopowymi

 

RTM-TF / RTH-TF / RTX-TF to stabilne wózki magazynowe o bardzo dobrych osiągach i bezkompromisowej ergonomii, przy zachowaniu jednoczesnej maksymalnej wydajności pracy. Prezentowane modele z widłami teleskopowymi wymagają nawet do 25% mniej przestrzeni niż tradycyjne modele wysokiego składowania przy takiej samej objętości towaru. Hydrauliczne przedłużenie wideł pozwala na sięganie na głębokość dwóch palet z jednego korytarza.

Wózek wysokiego składowania TRTM-TF doskonale sprawdzi się przy większości prac magazynowych – ma możliwość podnoszenia na wysokość 8,95 m. W razie potrzeby pracy z większym towarem można skorzystać z wózka RTH-TF, który ma możliwość obsługiwania ładunków o długości sięgającej nawet 11,5 m. Zastosowano tutaj czuły osprzęt sterowniczy oraz bardzo stabilny maszt, a także stabilne podwozie, dzięki którym operator może zachować wysoką kontrolę nad podnoszonym i układanym w stosy towarem. Przeładunek ułatwia ponadto wyjątkowa konstrukcja masztu ProVision ze zintegrowanym układem hydraulicznym, a także zakrzywione listwy ochronne znajdujące się nad głową operatora oraz przechylany fotel. Przy pracach wymagających maksymalnej wysokości sprawdzi się natomiast RTX-TF, który ma możliwość podnoszenia do 12,1 m.

 

Najlepsza ergonomia i możliwość personalizacji RTM-TF / RTH-TF / RTX-TF

 

RTM-TF / RTH-TF / RTX-TF to wózki, które zachwycają swoją ergonomią. Znaleźć można tu bardzo małe koło kierownicy TCM, a także ułatwiające pracę ruchome podłokietniki. Należy wspomnieć również o intuicyjnych elementach sterowania, a także o przestronnej kabinie oraz możliwości sterowania kierunkiem jazdy bez użycia rąk. Tu operator zyskuje maksimum bezpieczeństwa i może uzyskać maksymalną wydajność pracy. Wyposażenie dodatkowe, jak układ ograniczenia poślizgu, układ pomocy w utrzymaniu poziomu czy interfejs użytkownika Ergologic oraz system szybkiej wymiany akumulatora to tylko część udogodnień, na jakie może liczyć operator. Znajdziemy tu również hamulce kół ładunkowych, kamerę wideo, a także opcjonalną kabinę do pracy w chłodni, co pozwala w pełni spersonalizować wózek RTM-TF / RTH-TF / RTX-TF, zależnie od potrzeb magazynu.

 

Wózki RTM-TF / RTH-TF / RTX-TF to innowacyjne rozwiązania technologiczne

 

W wózkach RTM-TF / RTH-TF / RTX-TF, jak i w pozostałych modelach zastosowano wiele rozwiązań zwiększających wydajność i oszczędności pracy:

  • Konstrukcja masztu – dzięki precyzyjnej konstrukcji masztu wózek jest stabilny podczas prac z towarem na wysokościach. W pełni zamortyzowany system wysuwu oraz pochylenie masztu i jego bardzo intuicyjne sterowanie podnoszeniem ułatwiają bezpieczne składowanie towaru.
  • System Kontroli Odchylenia Masztu (MTC) – pozwala zwiększyć stabilność masztu uchylnego i zmniejszyć jego drgania aż do 80 %.
  • Dynamiczna Kontrola Pokonywania Zakrętów (DCC) – wózki TRTM-TF / RTH-TF / RTX-TF są bezpieczne w prowadzeniu, również przy pokonywaniu zakrętów. Dba o to DCC, który pomaga pokonywać zakręty przy zachowaniu maksymalnej możliwej prędkości i bezpieczeństwa. System dostosowuje prędkość i nachylenie masztu, by wózek pokonywał zakręty najwydajniej. Warto wspomnieć również o możliwości kontroli kierunku jazdy bez użycia rąk operatora – wystarczy tu wyłącznie pedał przyspieszenia.
  • Personalizacja ustawień – Komputer ATC 3 wyposażony został w kody PIN, które są powiązane z ustawieniami osiągów i parametrów pracy wózka poszczególnych operatorów (pamięć indywidualnych ustawień nawet 250 operatorów).
  • Łatwość serwisowania – Serwisant może szybko zdiagnozować awarię przy pomocy komputera sterującego ATC 3, który jest oparty o technologię magistrali komunikacyjnej (CAN). Naprawa wózka również jest szybka dzięki jego konstrukcji modułowej.

 

Wózki RTM-TF / RTH-TF / RTX-TF to także większe bezpieczeństwo pracy

 

W modelach RTM-TF / RTH-TF / RTX-TF zadbano o wiele usprawnień technologicznych, które mają zwiększać poziom bezpieczeństwa:

  • System zwiększania stabilności S3 – zastosowana w RTM-TF / RTH-TF / RTX-TF technologia S3 monitoruje prędkość wózka, metody sterowania i wydawane przez operatora polecenia, a także ruchy masztu i wysokość podnoszenia wózka. Dzięki temu możliwe jest zachowanie wysokiej stabilności wózka w każdych warunkach pracy.
  • Układ pomocy w utrzymywaniu poziomu (LAS) – gdy operator lekko uniesie dźwignię, widły automatycznie same ustawią się na idealnym do przeładunku materiału poziomie. Zwiększa to intuicyjność i wydajność pracy.
  • Aktywny system ograniczania poślizgu (ASR) – wózek bez problemu pokonuje również nawierzchnię o niskim tarciu, a ponadto system ogranicza zużycie kół wózka, co przekłada się na oszczędności.
Dane kontaktowe
Treść zapytania
szt.
Tylko jeden plik.
Limit 2 GB.
Dozwolone rozszerzenia: gif, jpg, jpeg, png, bmp, tif, rtf, odf, pdf, doc, docx, ppt, pptx, xls, xlsx, rar, tar, zip.