Przejdź do treści

Wózek widłowy PTP /R/S

 

TCM PTP/R i PTP/S to wydajne, stabilne i kompaktowe wózki niskiego podnoszenia o nośności do dwóch i pół tony. TCM PTP /R/S sterowany jest ręcznie, szerokość samego urządzenia wynosi zaledwie 770 mm, dlatego też wykonywanie manewrów w wąskich i ciasnych przestrzeniach dystrybucyjnych jest łatwe i sprawne.

 

Na uwagę zasługuje podwozie wyposażone w pięć kół oraz udoskonalony, innowacyjny system wykorzystania siły tarcia o nazwie Friction Force. Układ ten zapewnia bezpieczną i stabilną jazdę urządzenia. Friction Force odpowiedzialny jest również za przeniesienie nacisku masy ładunku na układ napędowy, w wyniku czego wszystkie koła mają stały kontakt z podłożem. Nic więc dziwnego, że TCM PTP /R/S rekomendowany jest również do pracy w miejscach odznaczających się nierównym podłożem czy też na pochylniach.

 

Wśród zalet związanych z pięciokołowym podwoziem i zastosowaniem systemu Friction Force możemy również wyróżnić skuteczne działanie układu hamulcowego i bezpieczne rozwijanie wysokich prędkości jazdy. Wózek w trybie niskiego podnoszenia z ładunkiem osiąga nawet do 10 km/h, natomiast bez obciążenia prędkość może wynieść 12,5 km/h.

 

Wyjątkowo komfortowe narzędzie pracy – wózek niskiego podnoszenia TCM PTP /R/S

 

Na pokładzie modelu PTP /R/S znajdują się oparcia, które dbają o bezpieczeństwo pracy operatora. Ponadto, urządzenie zostało wyposażone w System ATC T4, który odpowiedzialny jest za gromadzenie indywidualnych danych pracy każdego z operatorów. Innowacyjny system umożliwia również zabezpieczenie urządzenia przy pomocy kodu dostępu, kodu PIN przed niepowołanymi osobami.

 

W zależności od indywidualnych preferencji kupującego dostępne są elementy wyposażenia dodatkowego, wśród nich możemy wyróżnić m.in.:

  • Elektryczne wspomaganie układu kierowniczego
  • Platformy ochronne z dostępem z tyłu lub z boku
  • Listwa sprzętowa z podkładką do pisania i uchwytami do montażu komputerów i skanerów

 

Co wyróżnia wózek TCM PTP /R/S?

  • System zarządzania ATC T4 – zaawansowane rozwiązania technologiczne m.in. zabezpieczenie maszyny kodem identyfikacyjnym PIN, menu serwisowe zawierające funkcje diagnostyczne, dane operacyjne optymalizujące wykorzystanie floty.
  • Składana platforma operatora, łatwo składane boczne słupki ochronne
  • Stalowe rolki transportowe akumulatora – szybka i łatwa wymiana akumulatora przy pracy w systemie wielozmianowym
  • System Friction Force - odpowiedzialny za zapewnienie stałego kontaktu kół z podłożem i stabilną pracę w każdych warunkach.
  • Konstrukcja modułowa – zastosowanie znormalizowanych części pozytywnie oddziałuje na konserwację i naprawę urządzenia, w wyniku czego sprzyja wydłużeniu jego okresu sprawności. Na pokładzie znajduje się jednoczęściowa pokrywa serwisowa. Element łatwy w demontażu, pozwala na szybkie przystąpienie do prac konserwacyjnych.
Dane kontaktowe
Treść zapytania
szt.
Tylko jeden plik.
Limit 2 GB.
Dozwolone rozszerzenia: gif, jpg, jpeg, png, bmp, tif, rtf, odf, pdf, doc, docx, ppt, pptx, xls, xlsx, rar, tar, zip.