Przejdź do treści

OLP / OEP

Wózki kompletacyjne OLP i OEP to wózki widłowe niskiego poziomu, które łączą w sobie wysoką wydajność, duże przyspieszenie i prędkość oraz ergonomiczną konstrukcję. Wózki kompletacyjne OLP i OEP posiadają udźwig od 1200 do 2500 kg, dzięki czemu doskonale sprawdzą się przy różnego rodzaju operacjach logistycznych. W modelu OEP znajdziemy dodatkowo Ergolift, czyli specjalne widły, które mogą być wzniesione na wysokość talii osoby kompletującej, tworząc dla niej ergonomiczne miejsce pracy.

 

Wózki kompletacyjne OLP i OEP – wydajność i efektywność

 

Ergonomiczna konstrukcja wózków kompletacyjnych OLP i OEP to nie tylko większa wygoda użytkowania, ale również większa wydajność i efektywność pracy operatora. Modele OLP i OEP należą do wózków widłowych niskiego poziomu o udźwigu od 1200 do 2500 kg. Ich stopień wejścia wynosi zaledwie 123 mm - jest to wartość znacznie niższa od średniej branżowej wózków kompletacyjnych. Tak niski stopień wejścia znacznie zmniejsza obciążenie ciała operatora podczas kompletacji zamówień. Nawet kilka milimetrów mniej do pokonania staje się wartością istotną, biorąc pod uwagę częstotliwość wsiadania i wysiadania z wózka podczas codziennej pracy. Dzięki wyjątkowej konstrukcji stopnia wejścia 3D Step-In operator może dostać się na wózek znacznie łatwiej (z wielu różnych kątów), więc jego praca staje się nie tylko łatwiejsza, ale również znacznie szybsza i płynniejsza. Warto dodać, że platforma wózka posiada antypoślizgową powierzchnię, co zwiększa bezpieczeństwo pracy operatora. Zadbano również o wysokiej jakości system tłumiący pod platformą, dzięki któremu operator mniej odczuwa wstrząsy, a jazda wózkiem kompletacyjnym OLP i OEP jest bardziej komfortowa. W modelu OEP znajdziemy dodatkowo Ergolift – są to widły, które mają możliwość wzniesienia na wysokość talii osoby kompletującej, dając jej wówczas ergonomiczne miejsce pracy.

 

Wózki kompletacyjne niskiego poziomu OLP i OEP – komfort i ergonomia

 

Wysokość oparcia w wózkach niskiego poziomu OLP i EOP została zoptymalizowana tak, by jak najbardziej usprawnić kompletację towarów. Zadbano, by zapewnić operatorowi stabilne podparcie pleców, zapobiegając jednocześnie uderzeniom w jego kolana. Oparcie wózków kompletacyjnych OLP i OEP jest ponadto wąskie, dzięki czemu udało się zmniejszyć odległość dzielącą platformę i ładunek.

Wózki kompletacyjne OLP i OEP wyposażone zostały w kierownicę XControl, którą zaprojektowano w taki sposób, by operator miał doskonałą widoczność podczas jazdy do przodu i podczas cofania, a jednocześnie zachował maksymalną swobodę ruchów w czasie swojej pracy. Wszystkie elementy sterujące gazem i widłami w modelach OLP i OEP znajdują się bezpośrednio w zasięgu ręki operatora, dzięki czemu może on szybko i skutecznie zarządzać pracą wózka. Obsługa modeli OLP i OEP jest bezproblemowa, ponieważ elementy sterujące są lustrzane i znajdują się po obu stronach kierownicy, pozwalając operatorowi na obsługę zarówno prawą, jak i lewą ręką, zależnie od potrzeb. Pedał gazu działa do góry, więc operator posiada lepszą pozycję do cofania i nie musi napinać szyi podczas patrzenia do tyłu. Zaletą wózków kompletacyjnych OLP i OEP są ponadto dodatkowe przyciski gazu znajdujące się z tyłu wózka. Pozwalają one operatorowi również na sterowanie wózkiem, gdy znajduje się poza platformą.

 

Wózki niskiego poziomu UniCarriers OLP i EOP – prędkość i przyspieszenie

 

Na uwagę zasługuje funkcja Instant Launch, która wyróżnia serię wózków kompletacyjnych O, w tym również modele niskiego poziomu OLP i OEP. Technologia ta sprawia, że wózek reaguje natychmiast, co pozwala operatorowi na szybkie uruchomienie oraz natychmiastowe przyspieszenie wózka, już podczas wsiadania do niego. To znaczna oszczędność czasu, który jest kluczowy podczas kompletacji zamówień. Znajdziemy tu ponadto funkcję Extra Boost, dzięki której można zyskać dodatkowe przyspieszenie na dłuższych dystansach. Wystarczy jednoczesne naciśnięcie obu przycisków gazu, a wózek kompletacyjny OLP i OEP osiągnie maksymalną prędkość w zaledwie kilka sekund.

Wózek magazynowy kompletacyjny - OLP / OEP
Dane kontaktowe
Treść zapytania
szt.
Tylko jeden plik.
Limit 2 GB.
Dozwolone rozszerzenia: gif, jpg, jpeg, png, bmp, tif, rtf, odf, pdf, doc, docx, ppt, pptx, xls, xlsx, rar, tar, zip.