NFK J.KOPA Sp.j.

Rąbień ul. Kościelna 7
95-070 Aleksandrów Łódzki
sprzedaż: 42 712 56 10
serwis: 42 712 56 33
fax: 42 712 66 11

REGAŁY MAGAZYNOWE

Posiadamy w ofercie różnorodne regały magazynowe paletowe i półkowe. Oferowane przez nas regały magazynowe są ekonomiczne, tanie, wysokiej jakości oraz bezpieczne. Mamy w ofercie bardzo dobre regały paletowe i półkowe. Regały magazynowe marki Dexion należą do światowej czołówki. Najwyższa jakość regałów gwarantuje zadowolenie klientów. Regał o powłoce w ocynku ogniowym jest najtrwalszym regałem magazynowym pod względem ścieralności powłoki na wierzchniej. Regały marki DEXION spełniają najwyższe światowe standardy wytrzymałości i bezpieczeństwa.
Regały magazynowe paletowe różnego typu:
  • regały standardowe/ tradycyjne
  • regały magazynowe przesuwne MOVO
  • regały magazynowe wyjezdne DRIVE-IN P90
  • regały magazynowe przepływowe
Regały magazynowe są wykonane z stali zabezpieczonej ocynkiem ogniowym lub galwanicznym albo malowane proszkowo. Regały  ocynkowane mogą być również malowane proszkowo.

Regały magazynowe dzielą się ze względu na wysokość na regały wysokiego składowania oraz regały średniego składowania i służą do składowania ładunków, najczęściej składowane są na paletach.
Regały magazynowe mają zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Wykorzystuje się je zarówno przy produkcji jaki i przy handlu, na ogół stosuje się uniwersalne palety typu Euro do składowania na regałach magazynowych. Niektóre ładunki jednak odbiegają jednak wymiarem od standardu palety euro. Wtedy stosuje się do składowania i transportu palety o innych wymiarach. Standardowy gniazdo składowania ładunku w regale magazynowym przewidziane jest na dwie lub trzy palety. Regały o gnieździe dwu - paletowym mają belkę o długości 1800 mm natomiast regały o o gnieździe trzy paletowym mają belkę o długości 2700mm. Regał magazynowy przeznaczony do składowania palet przemysłowych o wymiarach 1200 na 1000 mm i trzy miejscach paletowych ma długość par belek w regale 3300 mm. Pod indywidualne potrzeby klienta może być zaprojektowany i wykonany jeszcze inny regał magazynowy. Wysokości składowania w regałach magazynowych mogą wynosić nawet kilkanaście metrów wysokości. Do pracy w takim regale stosuje się specjalne wózki widłowe. Jeżeli użytkownik ma potrzebę składowania ładunków nie składowanych na paletach można przestrzeń miedzy belkami w regale wypełnić płytą wiórową lub kratownicą. W regałach magazynowych jest możliwość ustawiania dowolnego poziomu wysokości par belek. Należy jednak uwzględnić odpowiedni luz w regale tak aby, przestrzeń miedzy poziomami belek magazynowych pozwalała swobodnie wstawiać i wstawiać ładunku. Regały w magazynie aby były bezpieczne dla obsługujących muszą być montowane zgodnie z projektem, który powinien przewidywać pracę regału oraz możliwość przeciążenia regału o współczynnik minimum 1,4. Przy projektowaniu regałów magazynowych należy również uwzględnić korytarz roboczy między regałami, tak aby mógł poruszać się przewidziany wózek magazynowy. Wózki magazynowe o obsługi regałów magazynowych o wąskich kanałach są sterowane przy pomocy szyn prowadzących bądź ścieżki magnetycznej.
Masa ładunków składowanych na regałach może być bardzo różna w praktyce od kilkuset kilogramów do kilku ton. Podłoże pod ustawienie regału magazynowego powinno mieć odpowiednią wytrzymałość. Natomiast stawianie go na stropie wymaga specjalnej zgody projektanta budynku.
Regały półkowe szczególnie wygodne w montażu, takie regały łatwo można rekonfigurować.

Regały marki Dexion

 

OPIS SYSTEMU REGAŁÓW PALETOWYCH P90

 

Producent systemu P-90 grupa DEXION jest jednym z większych producentów regałów magazynowych. Łącznie dysponujemy 250.000 m2 powierzchni produkcyjnej w takich krajach jak: Wielka Brytania, Niemcy, Belgia, Australia, USA, Norwegia, Szwecja, Finlandia, Dania, Holandia, Malezja i Chiny. Ponadto posiadamy 33 biura projektowe w 24 krajach, oraz ponad 180 dealerów w 70 krajach.

 

BEZPIECZEŃSTWO I JAKOŚĆ

 

P90 jest nowoczesnym systemem regałów magazynowych paletowych wykonanych w sposób zapewniający maksymalnie bezpieczną eksploatację. Nasze regały wykonywane są ze specjalnej stali ocynkowanej o podwyższonej jakości na nowoczesnej w pełni zautomatyzowanej linii do produkcji profili zimno giętych. Dexion jako jeden z nielicznych producentów daje swym projektantom w pełni profesjonalne narzędzia projektowe, m in. specjalny software przy pomocy którego weryfikowany jest dobór ilościowy i jakościowy elementów regałów. Program ten wyklucza możliwość ręcznego doboru elementów i tym samym pomyłki projektanta. Dodatkowym, bardzo ważnym z punktu widzenie bezpieczeństwa argumentem jest fakt iż warunkiem wyjściowym przy kalkulacji elementów jest spełnienie norm FEM. Regały P90 pod względem nośności i sztywności elementów spełniają wymagania najnowszych norm europejskich m in. FEM, INSTA SEMA, RAL-RG- 614, a także posiadają certyfikację SIS, GS, oraz ISO 9001.
Dzięki temu możemy z dumą powiedzieć że nasze regały magazynowe są jednymi z najbezpieczniejszych na świecie.

 

RAMY

 

Słupy ram nośnych produkowane są w wysokościach odpowiadających wymaganiom klientów, perforowane co 50 mm. Wysokość i głębokość ramy regału magazynowego są indywidualnie dobierane w zależności od potrzeb użytkownika. Szerokość słupa wynosi w zależności od potrzeb wytrzymałościowych od 90 do 120 mm. Zakres tonażowy naszych ram zawiera się w przedziale od 0 do 30 ton. Do dyspozycji klienta jest aż 9 różnych profili słupów regałów magazynowych, które dobrane według klucza potrzeb zmniejszają koszt inwestycji. Stożkowa perforacja słupa zapewnia sztywne i stabilne połączenie z belką nośną, pozwala to na optymalne przeniesienie obciążenia z belki na słup.

 

BELKI

 

Belki regału magazynowego poziome mogą być wykonywane w dowolnej rozpiętości od 950 mm do 3900 mm, w zależności od potrzeb. Zabezpieczone są zawleczkami przed możliwością wyczepiania się z ramy. W zależności od potrzeb dysponujemy 11 różnymi profilami belek o różnej długości i różnej nośności. Punktem wyjścia w doborze odpowiedniej belki są potrzeby naszych klientów.

 

POWŁOKA

 

System regałów paletowych DEXION składa się z elementów wykonanych z ocynkowanej ogniowo stali zgodnie z normą DIN 17162. Daje to pewność, że powierzchnie zewnętrzne i wewnętrzne otwartych i zamkniętych profili są w pełni odporne na korozję. Jest to szczególnie ważne ze względu na możliwość kondensacji wody wewnątrz profili. Takie wykonanie regałów magazynowych w pełni odpowiada standardom europejskim. Za dodatkową dopłatą istnieje możliwość lakierowania regałów.

 

KONCEPCJA:

 

Pierwsze weszło, ostatnie wyszło (First In Last Out)?
Z tego powodu w regale można magazynować tylko jednorodne produkty lub produkty , których załadunek jak również rozładunek będzie odbywał się w tym samym czasie. Towar załadowany do regału magazynowego jako pierwszy opuszcza go jako ostatni. Szczególnym przypadkiem jest regał wjezdny (przejezdny), którego poszczególne korytarze do składowania palet są otwarte obustronnie (pozbawione stężeń końcowych).

 

SKŁADOWANY TOWAR

 

Palety mogą być tylko tak składowane aby deski podłogowe palety biegły poprzecznie do korytarzy. Tylko pod tym warunkiem paleta właściwie i bezpiecznie przenosi obciążenia. Bardzo ważne jest aby towar na palecie był stabilny oraz nie wystawał poza obrys palety.

 

SYSTEM REGAŁÓW WJEZDNYCH P90

 

Zbudowany jest na bazie tych samych słupów co standardowe regały paletowe P90.

 

POWŁOKA

 

Wszystkie elementy są ocynkowane galwanicznie, poza słupami typu ?M? oraz ?H?, które mogą być wykonane zarówno jako galwanizowane, lub jako malowane na kolor grafit RAL 7016.

 

ŚCIANY REGAŁU

 

Ściany regału magazynowego buduje się zazwyczaj tak, aby posiadały ramę z przodu i ramę z tyłu lub w głębszych systemach: ramę z tyłu, z przodu oraz jedną lub więcej w środku ściany . Ramy stabilizują system w kierunku w głąb regału. Pojedyncze słupy są rozstawione w sposób równomierny uwzględniający uzyskanie zakładanego obciążenia regału. Szyna paletowa poza podpieraniem składowanych palet ma za zadanie także połączenie ze sobą wszystkich słupów tworzących ścianę regału. Regały P-90 pod względem nośności i sztywności elementów spełnia wymagania norm INSTA 250/SS 2240 i ZH 1/428 , a także posiada certyfikację SIS, GS, oraz ISO 9001

 

Regały półkowe

 

Regały półkowe skręcane produkowane są w Niemczech. Dzięki inwestycjom koncernu DEXION w nową linię produkcyjną, nasze regały łączą w sobie dwie najistotniejsze cechy tego typu produktu - wysoką jakość potwierdzoną nadaniem znaku jakości RAL RG-614 oraz korzystną cenę. Kolejną cechą potwierdzającą najwyższą jakość regałów jest fakt, że produkowane są one zgodnie z systemem ISO 9001 .

Budowa :

 

Regały zbudowane są z kątowników perforowanych połączonych z półką za pomocą śrub. Dodatkowo dla wzmocnienia i zwiększenia stabilności konstrukcji 2 półki w każdym segmencie usztywnione są trójkątnymi wzmocnieniami. Profil pionowy zakończony jest stopą, która zabezpiecza przed zniszczeniem podłoża oraz zwiększa powierzchnię przenoszącą obciążenie. Konstrukcja stopy umożliwia kotwienie regałów do podłoża. Regały magazynowe półkowe wykonane są z blachy ocynkowanej ogniowo (ocynk dogniatany). Dzięki czemu regały odporne są na niekorzystne działanie wody lub lekkich kwasów. Istnieje możliwość dodatkowego lakierowania regałów co podnosi ich estetykę oraz dodatkowo zabezpiecza powierzchnie półek. DEXION oferuje regały magazynowe w szerokim zakresie nośności od 80 - 200 kg/półkę. Tak wysoką nośność półki umożliwia zastosowanie wzmocnionych profili pionowych i półek o specjalnej konstrukcji

PRAMAC UniCarriers
  wózki widłowe     wózki magazynowe     regały magazynowe