NFK J.KOPA Sp.j.

Rąbień ul. Kościelna 7
95-070 Aleksandrów Łódzki
sprzedaż: 42 712 56 10
serwis: 42 712 56 33
fax: 42 712 66 11

ATLET Tergo ULS

Opis

Kompaktowy wózek widłowy wysokiego składowania do średnio intensywnej eksploatacji

Kompaktowy model Tergo ULS to nasz najbardziej zwinny i ekonomiczny wózek widłowy wysokiego składowania – prawdziwy atleta w każdym szczególe. Jego osiągi, stabilność i niezawodność spełniają wysokie wymagania i gwarantują wydajność oraz niski koszt cyklu eksploatacji. Model Tergo ULS to ogromna pomoc w obsłudze Twojego magazynu – na właściwym poziomie kosztów.

Wózek Tergo ULS to najbardziej odpowiednie uniwersalne narzędzie do średnio intensywnych operacji przenoszenia ładunków o masie do 1400 kg. Innowacyjne rozwiązania ergonomiczne i technologie bezpieczeństwa zapewniają wydajną pracę operatora w szerokim zakresie zadań. Niezrównana manewrowość wózka i jego mała szerokość (1120 mm) dodatkowo ułatwiają operacje przeładunkowe w ograniczonej przestrzeni.

Ta zwinna, cicha i mocna maszyna zapewnia także doskonałe warunki pracy operatora. Najlepsza w swojej klasie ergonomia, oparta na unikatowej minikierownicy Atlet, intuicyjnych urządzeniach sterujących i doskonałej widoczności możliwej dzięki innowacyjnej konstrukcji masztu Pro Vision, pozwala zmniejszyć zmęczenie operatora i zwiększyć jego wydajność. Szeroki wybór wyposażenia opcjonalnego (np. ASR – aktywna redukcja poślizgu, S3 – system wspomagania stabilności i interfejs operatora Ergologic) dodatkowo zwiększa wydajność operatora.

Inne cechy:
Koncepcja modułowej budowy Atlet pozwalająca uzyskać maksymalny wskaźnik powodzenia naprawy za pierwszym razem.
Silnik prądu zmiennego o zmniejszonym zapotrzebowaniu na obsługę techniczną przy maksymalnym przyspieszeniu i prędkości jazdy.
Komputer pokładowy ATC3 z wbudowanymi funkcjami diagnostycznymi i kodem PIN pozwala zaprogramować optymalne spersonalizowane parametry pracy wózka.

Potrzebujesz więcej? Zapoznaj się z naszymi nowymi wysokowydajnymi wózkami widłowymi wysokiego składowania typu UMS/UHD/UHX, nowymi wózkami z widłami teleskopowymi UMS/UHD/UHX, nowymi wózkami z widłami teleskopowymi UMS/UHD/UHX, nowymi wózkami z widłami teleskopowymi UMS/UHD/UHX, nowymi wózkami z widłami teleskopowymi UMS/UHD/UHX, nowymi wózkami z widłami teleskopowymi UMS/UHD/UHX, nowymi wózkami z widłami teleskopowymi Tergo UMS-TF, UHD-TF i UHX-TF kompaktowym modelem Tergo UMS-TF, UHD-TF i UHX-TF kompaktowym modelem Tergo UMS-TF, UHD-TF i UHX-TF kompaktowym modelem Tergo UMS-TF, UHD-TF i UHX-TF kompaktowym modelem Tergo UMS-TF, UHD-TF i UHX-TF kompaktowym modelem Tergo UND o zwiększonej wysokości podnoszenia oraz wózkiem czterokierunkowym Tergo UND o zwiększonej wysokości podnoszenia oraz wózkiem czterokierunkowym Tergo UND o zwiększonej wysokości podnoszenia oraz wózkiem czterokierunkowym Tergo UND o zwiększonej wysokości podnoszenia oraz wózkiem czterokierunkowym Tergo UND o zwiększonej wysokości podnoszenia oraz wózkiem czterokierunkowym Tergo UFS.
 

Atlet Tergo ULS   ULS 120 ULS 140
Udźwig kg 1200 1400
Środek ciężkości ładunku mm 600 600
Wysokości podnoszenia mm 3200–7250 3200–7250
Szerokość całkowita mm 1120 1120


Najważniejsze cechy

Światowej klasy ergonomia pozwalająca zwiększyć wydajność operatora

Przestronna kabina została zaprojektowana przede wszystkim z myślą o wygodzie operatora. Unikatowa minikierownica z pływającym podłokietnikiem umożliwia manewrowanie wózkiem bez wysiłku podczas długich zmian przy minimalnym obciążeniu rąk, karku i ramion. Fotel i podłokietniki można łatwo dostosować do wymagań każdego operatora – możliwa jest regulacja nawet siedmiu różnych ustawień. Maszt Pro Vision dodatkowo poprawia widoczność i ergonomię podczas podnoszenia ładunków na dużą wysokość. Oddzielny stopień i specjalnie zaprojektowany uchwyt przy wejściu ułatwiają wsiadanie i wysiadanie z wózka.

 

Specjalne badanie przeprowadzone w celu porównania i oceny ergonomii wózków widłowych wysokiego składowania trzech różnych producentów wykazało, że nowe wózki Atlet Tergo pozwalają operatorowi pracować w najbardziej ergonomicznej pozycji, co przyczynia się do mniejszego obciążenia ramion i karku.
(Uniwersytet Technologiczny Chalmersa, 2011)

Wydajność na najwyższym poziomie

Wszystkie cechy wózków Atlet Tergo – od ergonomii po osiągi – wiążą się z wydajnością. Precyzyjna konstrukcja masztu z technologią miękkiego hamowania oraz układ wysięgu z pełną amortyzacją przyczyniają się do niezrównanej stabilności w każdych warunkach. Funkcja przechyłu masztu i intuicyjne urządzenia do sterowania podnoszeniem dodatkowo ułatwiają operacje załadunku i układania na każdej wysokości.

 

Funkcja zmiany kierunku jazdy bez użycia rąk wykorzystuje do tego celu pedał przyspieszenia, dzięki czemu operator może używać prawej ręki do jednoczesnej obsługi nawet trzech funkcji hydraulicznych.

 

Mocny silnik prądu zmiennego zasilany napięciem 48 V oferuje doskonałe osiągi – prędkość maksymalna wynosi 12,5 km/h. Komputer pokładowy do wózków widłowych Atlet ATC3 z kodem PIN zabezpieczającym dostęp do ustawień indywidualnych pozwala dostosować parametry pracy wózka do umiejętności każdego operatora, maksymalizując w ten sposób wydajność i bezpieczeństwo.

Zaawansowana technologia bezpieczeństwa

System wspomagania stabilności S3 opracowany przez firmę Atlet oferuje technologię, która zapewnia niezrównany, najwyższy w branży poziom bezpieczeństwa. W celu utrzymania stabilności podczas jazdy w szerokim zakresie sytuacji, system S3 przez cały czas analizuje takie parametry pracy wózka jak prędkość, kąt skrętu, wydawane polecenia, ruchy masztu i wysokość podniesienia ładunku.


Nowa funkcja DCC (dynamiczna kontrola skrętu) odpowiednio modyfikuje wzajemny stosunek prędkości jazdy wózka i ruchów kierownicy wykonywanych przez operatora, co pozwala pokonywać zakręty z większą prędkością. Podczas obsługi ładunków na dużych wysokościach układ optymalizacji parametrów pracy dobiera prędkość przechyłu i wysięgu w taki sposób, by zapewnić maksymalną stabilność i bezpieczeństwo.


Innowacyjna funkcja LAS (układ ustawiania poziomu) przenosi intuicyjną obsługę ładunków na zupełnie nowy poziom. Operator musi tylko nieznacznie zwolnić dźwignię funkcji podnoszenia, a widły automatycznie zatrzymają się z pełną precyzją na odpowiednim poziomie.
Funkcja ASR (aktywna redukcja poślizgu) zwiększa bezpieczeństwo, szczególnie podczas jazdy na podłożu o niskim współczynniku tarcia, a także zmniejsza zużycie kół napędowych, co dodatkowo obniża koszty.

Maksymalna dyspozycyjność

Wózki widłowe wysokiego podnoszenia serii Atlet Tergo zostały zaprojektowane pod kątem wydłużonych okresów międzyprzeglądowych i bardzo łatwego serwisu. Unikatowy komputer pokładowy do wózków widłowych Atlet (ATC3) z technologią transmisji danych CAN pozwala technikowi serwisu łatwo i szybko przeprowadzić diagnostykę i serwis wózka, co maksymalnie zwiększa jego dyspozycyjność.

 

Wszystkie wózki Atlet zostały zaprojektowane w oparciu o unikatową koncepcję modułowej budowy Atlet, co podnosi jakość i zmniejsza liczbę wykorzystywanych części. Dzięki temu nasi technicy serwisu, którzy dojeżdżają do klienta, mogą wozić z sobą ograniczoną liczbę części, co pozwala uzyskać wskaźnik powodzenia naprawy za pierwszym razem powyżej 95% i sprawia, że nasze wózki charakteryzują się najwyższą na rynku dyspozycyjnością.

100% personalizacji – na Twoich warunkach

Nowa seria wózków Atlet Tergo została zaprojektowana wyłącznie z myślą o Tobie i Twojej działalności. Wszystkie rozwiązania, począwszy od konstrukcji, technologii i osiągów, a skończywszy na serwisie i finansowaniu, zostały opracowane, tak aby zaspokoić potrzeby i oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników wózków widłowych na świecie w jak najbardziej spersonalizowany sposób. Działamy w ten sposób, bo wiemy, że technologia opracowana z myślą o potrzebach człowieka podnosi wydajność i zwiększa zadowolenie z wykonywanej pracy. A żeby Twój wózek Atlet Tergo mógł być jeszcze lepiej dostosowany do Twoich potrzeb, przygotowaliśmy szeroki wybór specjalnie zaprojektowanych opcji i akcesoriów.

Jesteś zainteresowany, skontaktuj się z nami

Imię i Nazwisko:

Adres e-mail:

Wiadomość:

 ładowanie...

Kod z obrazka

PRAMAC UniCarriers
  wózki widłowe     wózki magazynowe     regały magazynowe